آموزش کامپیوتر4

* فعال کردن آیکون های موجود در دسک تاپ(Desktop):

اگر ویندوزتان را تازه نصب کرده اید احتمالا" غیر از آیکون Recycle bin

آیکون دیگری روی Desktop نمی بینید. البته اگر کس دیگری ویندوز را برایتان نصب کرده ممکن است آیکون ها را هم فعال کرده باشد.

ولی در غیر این صورت باید خودتان دست بکار شوید. برای حل مشکل

به این روش عمل کنید:

روی Desktop راست کلیک کنید و از منو گزینه Properties را انتخاب کنید. کادر Display properties ظاهر می شود. در بالای صفحه روی زبانه Desktop کلیک کنید.

در این کادر روی دکمه Customize Desktop کلیک کنید. در پنجره باز شده در بالای کادر  در بخش Desktop icons چهار گزینه دیده می شود.

همه گزینه های این بخش را فعال کنید و دکمه Ok را کلیک کنید ( اگر به شبکه متصل نیستید لازم نیست گزینه My Network places را فعال کنید). در کادر بعدی هم Ok را کلیک کنید. میبینید که آیکون های جدید به Desktop شما افزوده شده اند.

*تغییر دادن آیکون(icon) پوشه ها:

در حالت عادی آیکون یا نشان همه پوشه ها د ویندوز شبیه به هم است (به جز پوشه My documents و چند پوشه دیگر). اما شما می توانید شکل ظاهری پوشه ها را به دلخواه خودتان تغییر دهید.

این کار علاوه بر زیبایی فایده دیگری هم دارد. با این روش می توانید فایلها و پوشه های موجود در کامپیوترتان را دسته بندی کنید. مثلا"

می توانید برای پوشه ای که حاوی فایل های موسیقی است یک تصویر مربوط به موسیقی بگذارید تا با دیدن پوشه از محتوای آن مطلع شوید.

اکنون روش کار را بررسی می کنیم.

روی پوشه مورد نظرتان راست کلیک کنید و از منو گزینه Properties را انتخاب کنید. در بالای صفحه روی زبانه Customize کلیک کنید.

در پایین صفحه روی دکمه Chenge icon کلیک کنید. کادر جدیدی باز

می شود که حاوی تعداد زیادی آیکون است از میان آنها آیکون مناسب را انتخاب کنید و دکمه Ok را کلیک کنید. 

در کادر بعدی نیز okرا کلیک کنید می بینید که نشان پوشه تغییر کرده است. 

 

دوستان عزیز منتظر ترفندهای ویندوز بیشتری در این برگه باشید...

مدیر وبلاگ: بهرام خسروی

صفحه اصلی وبلاگ

/ 0 نظر / 27 بازدید